Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Hialuronidaza - korekta nadmiaru podanego kwasu hialuronowego

0

Hialuronidaza - korekta nadmiaru podanego kwasu hialuronowego

Zbyt duża dawka kwasu hialuronowego nie stanowi problemu nie do rozwiązania. Desinfiltral to jeden z preparatów będący hialuronidazą (z ang. hyaluronidase), czyli enzymem rozkładającym kwas hialuronowy. Dzięki swoim właściwościom, hialuronidaza pozwala skorygować jego nadmiar czy rozpuścić wypełniacz, który został dobrany niewłaściwie. Czym jest hialuronidaza, jakie ma działanie i jakie efekty pozwala osiągnąć?

Co to jest hialuronidaza?

W medycynie estetycznej hialuronidaza to ampułki z proszkiem do przygotowania roztworu lub z gotowym płynem. Warto jednak wiedzieć, że substancja ta to enzym produkowany przez bakterie oraz wybrane komórki w organizmie człowieka. Stanowi także składnik jadu owadów błonkoskrzydłych, białka bydlęcego i owczego oraz jest alergenem jadu pszczelego. Jest to enzym uznawany za bezpieczny dla organizmu, najczęściej hialuronidaza powoduje skutki uboczne takie jak obrzęk czy zasinienie, będące naturalną reakcją miejscową, ustające samoczynnie.

Jak działa preparat?

Desinfiltral, tak jak pozostałe preparaty będące hialuronidazą w ampułkach, wykorzystywane są w medycynie estetycznej. Hialuronidaza ma działanie rozpuszczające kwas hialuronowy - zarówno ten podawany w ramach różnego rodzaju zabiegów, jak i ten naturalnie znajdujący się w skórze. Od momentu podania hialuronidazy z ampułki rozpoczyna się proces rozkładu kwasu, który trwała około trzech tygodni. Po tym czasie rozpuszczony naturalny kwas hialuronowy odbudowuje się, wypełniając powstałe ubytki. W wyniku działania hialuronidazy, nadkorekta wynikła z podania kwasu hialuronowego ulega poprawie w czasie od jednego do siedmiu dni od chwili iniekcji. 

Przykłady wykorzystania hialuronidazy w ampułkach

Hialuronidaza w ampułkach, np. w postaci preparatu Desinfiltral podawana jest w celu złagodzenia niepożądanych efektów zabiegów medycyny estetycznej, a także w przypadku niektórych przypadłości związanych z wyglądem i jakością skóry. Hialuronidaza wykazuje skuteczne działanie w przypadku:

 • podania zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego,
 • konieczności rozpuszczenia niewłaściwego wypełniacza,
 • likwidacji grudek lub nierówności na skórze, które powstały w wyniku zbyt płytkiej aplikacji kwasu hialuronowego,
 • przemieszczenia się wypełniacza,
 • nietolerancji organizmu na kwas hialuronowy,
 • obrzęku powstałego w wyniku nadmiernego wiązania wody w miejscu podania wypełniacza,
 • cellulitu, w sytuacji, gdy pojawia się  cellulit z obrzękiem i zwłóknieniem,
 • przerosłych blizn.

Efekty działania hialuronidazy

Dzięki temu, że hialuronidaza ma działanie rozpuszczające kwas hialuronowy, pierwsze efekty, w postaci zmniejszenia widocznego nadmiaru kwasu czy nieestetycznych grudek, mogą być widoczne nawet po kilku minutach od iniekcji. Kolejno, wraz z dalszym działaniem enzymu w postaci m.in. Densifiltralu, efekty stają się coraz bardziej zauważalne - obrzęki i grudki stopniowo znikają, a powierzchnia skóry staje się coraz bardziej gładka. Po upływie około trzech tygodni nadmiar kwasu hialuronowego powinien zostać całkowicie zredukowany. 

Co ważne, hialuronidaza sprawia, że pacjenci mogą natychmiast rozpocząć proces likwidacji niepożądanych efektów podania kwasu hialuronowego. Preparat Desinfiltral można podać niezwłocznie po zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, ale także po kilku miesiącach od iniekcji. W drugim przypadku jednak hialuronidaza może wykazać działanie o nieco niższej skuteczności.

Enzym zostaje zmetabolizowany i wydalony z organizmu do tygodnia od dnia zabiegu.

W jaki sposób podaje się hialuronidazę?

Hialuronidaza w ampułkach podawana jest za pomocą precyzyjnej, bardzo cienkiej igły. Wprowadza się ją bezpośrednio w miejsce, gdzie został zaaplikowany i zgromadzony w nadmiarze kwas hialuronowy - np. w grudki powstałe na ustach, policzkach, nosie czy w okolicach oczu. Wystarczy niewielka ilość preparatu typu Desinfiltral, by uzyskać pożądany efekt. Bezpośrednio po iniekcji hialuronidazy, w okolicach nakłuć, może pojawić się siniak lub obrzęk, które znikają w krótkim czasie. 

Możliwe powikłania i bezpieczeństwo stosowania

Choć hialuronidaza ma na ogół bezpieczne działanie, jak w przypadku każdego zabiegu, w wyniku jej wstrzyknięcia może wystąpić niepożądana reakcja organizmu. Hialuronidaza może powodować następujące skutki uboczne:

 • bolesność w miejscu iniekcji,
 • świąd,
 • pokrzywka,
 • miejscowa reakcja zapalna,
 • niedociśnienie,
 • drgawki,
 • zawroty głowy,
 • trudności w połykaniu,
 • dreszcze,
 • nudności,
 • wymioty.

Warto także pamiętać, że w przypadku podania hialuronidazy w ampułkach, istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych w postaci ciężkiej reakcji alergicznej wraz ze wstrząsem anafilaktycznym. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie przed zabiegiem wywiadu z pacjentem, w celu wykluczenia przeciwwskazań, wśród których wyróżnia się:

 • uczulenie na jad owadów błonoskrzydłych, białko bydlęce i owcze,
 • infekcję skóry w miejscach iniekcji (bakteryjna, wirusowa, grzybicza),
 • owrzodzenia lub uszkodzenia powierzchni skóry w miejscach wstrzyknięć.

Aby zapobiec wywołaniu przez hialuronidazę niepożądanego działania i uciążliwych skutków ubocznych oraz dla zachowania optymalnego bezpieczeństwa zabiegu, zaleca się wybór profesjonalnego gabinetu lekarskiego. Zabieg wstrzyknięcia hialuronidazy w ampułkach powinien wykonać kompetentny lekarz, po uprzednim przeprowadzeniu próby uczuleniowej i przy wykorzystaniu profesjonalnego preparatu np. jak hialuronidaza z LuluClinic, gdzie można kupić Desinfiltral, posiadający pozytywne opinie wśród specjalistów.

Powiązane produkty
Desinfiltral Hyaluronidase
Desinfiltral Hyaluronidase
260,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl