Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Bruzdy wargowo-nosowe - czym są i jak się ich pozbyć?

0

Bruzdy wargowo-nosowe powstają na skutek starzenia się skóry. Z wiekiem skóra się zmienia i dochodzi w niej do licznych niedoborów. Kolagen, elastyna i kwas hialuronowy - trzy podstawowe elementy, dzięki którym skóra jest elastyczna i posiada zdolność regeneracji. Kiedy zaczyna ich brakować, zarówno wygląd cery twarzy, jak i ciała ulega zmianie, powstają liczne zmarszczki i bruzdy. Najczęściej spotykanym zjawiskiem u kobiet po czterdziestym roku życia, poza zmarszczkami, jest powstawanie bruzd wargowo-nosowych.

Jak powstają bruzdy?

Powodem powstawania bruzd wargowo-nosowych jest fakt wiotczenia mięśni mimicznych twarzy, a także powolny ubytek i niedobory składników w skórze, które zachowują zdrowy wygląd cery. Z wiekiem policzki stają się bardziej płaskie, obwisłe, nie ma już aż tak dużej objętości i jędrności w okolicy skroni, oczodołów, czy w bocznych częściach twarzy. Nie jest nieznanym fakt, że młodzieńczy, dziecięcy wygląd kojarzy się przede wszystkim z pełną buzią, jędrnymi policzkami i okrągłym lub owalnym kształtem twarzy pozbawionej zmarszczek.

Jak wyglądają bruzdy i czym się charakteryzują?

Bruzdy wargowo-nosowe wyglądają bardzo niekorzystnie, a z czasem, w porę nie zniwelowane, potrafią przysporzyć wielu kłopotów. Przez ich nieestetyczny wygląd bardzo wiele kobiet czuje się staro i nieatrakcyjnie. Osoba dotknięta tym problemem najczęściej nie lubi nawet wychodzić, aby nie być zmuszonym pokazywania “nieatrakcyjnej twarzy”. Brak pewności siebie i samoakceptacji może przyczynić się do nie tylko do złego stanu psychicznego, ale i zaniechania chęci dbania o własny wygląd. Istnieje jednak specjalistyczna metoda, która pozwala na pożegnanie się z problemem bruzd. Najskuteczniejszym i najbardziej popularnym sposobem na wygładzenie skóry jest zabieg mezoterapii - wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, dzięki któremu osoby w średnim wieku mogą odzyskać radość ze swojego wyglądu.

Mezoterapia ratunkiem na zmarszczki i bruzdy

Mezoterapia jest to zabieg wykonywany przez kosmetologów, w gabinetach medycyny estetycznej. Polega ona na ostrzykiwaniu bruzd wargowo-nosowych i wypełnianiu ich produktami kosmetycznymi, takimi jak wypełniacze tkankowe z kwasem hialuronowym. Jego zadaniem jest wypełnienie ubytków starzejącej się cery, co jest jednoznaczne z niwelowaniem bruzd. Dzięki takiemu zabiegowi twarz powraca do swojego dawnego, pięknego, naturalnego wyglądu. Dodatkowo kwas ten ma właściwości silnie nawilżające i odżywiające skórę, a co za tym idzie, po zabiegu można cieszyć się nie tylko wygładzeniem bruzd i zmarszczek, ale także jedwabistą, nawilżoną i rozświetloną cerą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl