Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

0

W dobie wszechobecnej cyfryzacji, niepowstrzymanego postępu cywilizacyjnego i odkrywania nowych możliwości technologicznych, wiele rzeczy stało się osiągalnych. Jeżeli chcecie poprawić kondycję swojej skóry bez ingerencji skalpela, dowiedzcie się co to jest mezoterapia mikroigłowa.

Korzyści

Intensywna przebudowa skóry, pogrubienie naskórka, widoczna redukcja zmarszczek – to tylko część korzyści wynikających z przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej. Jeżeli waszym celem jest poprawa owalu twarzy, nadanie blasku i gładkości skórze, wyrównanie kolorytu skóry, albo  przywrócenie jej odpowiedniej jędrności, to ten rodzaj zabiegów jest dedykowany właśnie dla was. 

Przebieg

Wiedząc już co to jest mezoterapia mikroigłowa, warto przyjrzeć się samemu jej przebiegowi. Do przeprowadzenia zabiegów wykorzystuje się jednorazowe, a przede wszystkim sterylne, igły. Osoba, która je wykonuje dobiera długość igieł w zależności od potrzeb. Następnie przystępuje do dokonania serii ukłuć, celem wprowadzenia pod skórę kwasu hialuronowego. W ten sposób pobudza się organizm do zwiększonej produkcji kolegenu i elastyny. Siłą rzeczy, opisywany zabieg wywołuje setki mikrourazów, ale bez obaw - są one wręcz wskazane. Miejscowe zaczerwienienie skóry i delikatna opuchlizna to najczęściej występująca reakcja.

Już pierwsze spotkanie skutkuje widocznymi zmianami w postaci wygładzenia zmarszczek. Zaleca się jednak zastosowanie serii zabiegów -  w granicach od cztery do spotkań. Jest to zależne od stanu skóry. W przypadkach znacznego zaniedbana, możliwym jest przeprowadzenie większej ilości zabiegów.

Zalecenia

Odpowiadając na pytanie co to jest mezoterapia mikroigłowa, nie sposób nie wspomnieć o przeciwwskazaniach i okresie regeneracji. Do zabiegu nie mogą przystąpić kobiety w ciąży, bądź karmiące piersią. Również osoby cierpiące na choroby skórne w postaci opryszczki i tym podobnych nie powinny decydować się na mezoterapię mikroigłową. 

Po wykonaniu zabiegu należy trzymać się paru prostych zasad. W przeciągu pierwszego tygodnia po, nie można korzystać z basenów, saun, peelignów oraz depilacji. Odradza się też wzmożoną aktywność fizyczną. Powinno się natomiast stosować odpowiednie preparaty o intensywnym działaniu regeneracyjnym, najlepiej takie, które polecił kosmetolog. Dobrym pomysłem jest łagodzenie skutków zabiegu poprzez korzystanie z kremów z wysokim filtrem SPF, czyli Sun Protection Factor.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl