Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Czym są wypełniacze zmarszczek i komu mogą pomóc?

0

Klientki odwiedzające salony kosmetyczne oczekują od pracujących w nich specjalistów poprawy swojego wyglądu. Chcą widzieć efekty pracy profesjonalistów już po pierwszym zabiegu. Najczęściej decydują się na wypełnianie swoich zmarszczek. W tym celu stosuje się specjalne wypełniacze, na bazie kwasu hialuronowego, który potrafi zdziałać cuda. Jednak bez odpowiedniej wiedzy oraz doskonałej jakości kosmetyków, nie jest to możliwe.

Magiczne właściwości kwasu hialuronowego

To najczęściej stosowany środek w gabinetach kosmetycznych. Jest podstawowym składnikiem wypełniaczy tkankowych, które pomagają poprawić kontur twarzy, zmniejszają zmarszczki, wypełniają ubytki skórne. Kwas odmładza i polepsza wygląd cery. Działa na skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, a także sprawdza się w okolicach ust i oczu. Choć pierwotnie używano go, by poprawić szpetnie wyglądające miejsca, współcześnie wykorzystuje się go też do usuwania zmarszczek mimicznych czy powiększania ust. Swą popularność zawdzięcza temu, że to naturalny składnik skóry i innych tkanek, a rezultaty jego działania utrzymują się od sześciu do dwunastu miesięcy.

Jak aplikuje się kwas?

Aby środek dał dobre efekty, trzeba go odpowiednio zaaplikować. Istnieje kilka metod, które pozwalają umieścić wypełniacz zmarszczek pod skórą. Metoda aplikacji zależy od oczekiwanego rezultatu. Najpopularniejsze metody to:

- technika promieniowa, którą stosuje się w celu zwiększenia objętości dużych fragmentów skóry,

- technika wkłuć seryjnych, która przynosi skuteczność w redukcji zmarszczek płytkich oraz znikomych ubytków skórnych,

- technika naprzemienna, którą poleca się szczególnie przy zabiegach modelujących i powiększających kości policzkowe,

- technika liniowa, która poprawia wygląd średnio-głębokich zmarszczek, szczególnie tych powstających wokół ust,

- technika płaska, która usuwa zmarszczkę na całej jej długości.

W każdym z tych zabiegów wykorzystuje się igły do mezoterapii. Nakłada się je na strzykawki lub pistolety, które pozwalają dokładnie ustawić głębokość, na jaką należy się wbić. Zależy to od rodzaju zabiegu, jakiego się poddajemy, ale też od preparatu, który stosujemy i efektu, jaki chcemy uzyskać. Metoda pracy zależy od gabinetu kosmetycznego.

Efekty działania kwasu

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej mogą przybrać różną formę. Specjaliści, podczas swojej pracy, spotkali się już praktycznie ze wszystkimi możliwymi korekcjami. Do najpopularniejszych należą: wygładzanie zmarszczek mimicznych, wypełnianie zmarszczek na czole, wokół ust, oczu, korekcja blizn, powstałych w następstwie wypadków. Do gabinetów zgłaszają się też klientki chcące odmłodzić swoje dłonie, dekolty i szyje.

Jak przebiega zabieg?

Wstrzykiwanie preparatu redukującego zmarszczki trwa około pół godziny i pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności. Już następnego dnia można normalnie iść do pracy, czy na spotkanie ze znajomymi. Jest to możliwe dlatego, że cała procedura wprowadzania wypełniaczy zmarszczek przebiega w określony sposób. Najpierw twarz smaruje się kremem znieczulającym, który uniemożliwia odczuwanie wkłuć i bólu. Sam produkt wstrzykuje się za pomocą bardzo cienkiej igły, by zminimalizować, najbardziej jak to możliwe, naruszanie tkanki skórnej. Po zabiegu nie odczuwasz żadnego bólu. Twoja twarz będzie jedynie zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bardziej wrażliwa, ale to wszystko ustąpi po kilku dniach. Poważniejsze powikłania zdarzają się bardzo rzadko.

Problem zmarszczek znika na kilka miesięcy, podczas których cieszysz się gładką i napiętą skórą. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć, oczywiście, jeśli stwierdzisz, że nadal potrzebujesz odmłodzenia. Niektóre preparaty wymagają, by nakładać je serią, w odstępie kilku tygodni. Dzieje się tak w przypadku redukcji bruzd na szyi lub dłoniach. W późniejszym okresie potrzebne są już jedynie zabiegi podtrzymujące efekty.

Preparaty do wypełniania

Choć do tej pory mowa była o kwasie hialuronowym, wypełniacze zmarszczek zawierają też inne składniki. Jednym z nich jest L-polilaktyd, czyli substancja, która ulega w ciele biodegradacji. Z powodzeniem likwiduje zmarszczki, przywracając skórze młody wygląd, a efekty po zabiegu utrzymują się do dwóch lat.

Jest jeszcze żel z kryształkami wapnia, które wypełniają usta i głębokie zmarszczki. To stosunkowo nowy zabieg, który jeszcze nie dotarł wszędzie, mimo że daje najdłuższe efekty. Wystarczy jedna sesja, by jej rezultaty utrzymywały się ponad rok. Żel nie wywołuje reakcji alergicznych, co sprawia, że może być bezpiecznie stosowany przez alergików.

Trzeba pamiętać, że najlepsze wypełniacze zmarszczek to takie, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych, w postaci infekcji czy stanów zapalnych. Dobrze tolerowany produkt wywiera wpływ na naturalny kolagen występujący w skórze, skłaniając go do pracy, a przy tym wydłuża działanie preparatu i pogłębia jego efekty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl