Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Dlaczego odpowiednie igły do mezoterapii są takie ważne?

0

Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji, które ja odżywią, zredukują zmarszczki i wygładzą bruzdy. Żeby proces przebiegał sprawnie i był jak najmniej inwazyjny, stosuje się do tego specjalne igły do mezoterapii. Są cienkie i wytrzymałe, co sprawia, że miejsca wkłucia są bardzo małe i słabo widoczne. A małe ranki szybciej się goją, dzięki czemu już na drugi dzień po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.

Podstawowe narzędzie pracy

Każdy gabinet medycyny estetycznej, który zajmuje się redukcją zmarszczek i innymi zabiegami, wymagającymi interwencji pod skórę, potrzebuje do tego odpowiednich narzędzi. Igły do mezoterapii są jednym z nich. To, co je wyróżnia, to ich ultra cienkość. Taka grubość pozostawia na ciele mikroślady, które bardzo szybko się goją. Igły można zamówić w tych samych sklepach, które oferują preparaty niezbędne podczas zabiegów upiększających. Najczęściej stosuje się witaminy z kwasem hialuronowym, ale też z solami mineralnymi, antyoksydantami, kwasem polimlekowym i środków nawilżających.

Same igły są oczywiście sterylizowane, jednorazowego użytku. Mogą być używane także w pistoletach, które niektóre gabinety posiadają i z powodzeniem stosują przy zabiegach. Pistolety pozwalają dokładnie odmierzyć ilość preparatu, a także określić głębokość nakłucia. Igły do mezoterapii sprawdzą się także w przypadku innych zabiegów wypełniających.

Czas na zabieg

Mezoterapia to zabieg, który odmładza i redukuje zmarszczki. Mogą z niego skorzystać wszyscy, którzy zaobserwowali u sobie pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust, oczu, a także niezdrowy koloryt skóry. Świetnie sprawdza się też do poprawy wyglądu szyi i dekoltu. Swą popularność zabieg zawdzięcza niezwykłej skuteczności. Choć kiedyś korzystały z niego głównie celebrytki, od lat dostępny jest w wielu gabinetach kosmetycznych, co pozwala każdej kobiecie odkryć jego uroki. Decydując się na zabieg, nie musisz obawiać się bólu. A to dlatego, że przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający. Mezoterapia jest praktycznie bezbolesna, jedynym, co można poczuć w trakcie, to delikatne ukłucia. Specjalne igły do mezoterapii są bardzo cienkie, ale to wystarczy, by dostarczyć tkankom koktajlu witaminowego i innych substancji aktywnych. Po zabiegu skóra poddawana jest masażowi, aby lepiej rozłożyć podaną substancję i zapobiec powstawaniu bruzd.

Tylko pod opieką lekarza

Co ważne, zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym musi wykonywać osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. Nie każdy powinien brać igłę do mezoterapii i nakłuwać pacjenta. To prawo przysługuje medykom, najczęściej dermatologom i lekarzom medycyny estetycznej, ale zdarza się, że wykonują go chirurdzy czy ortopedzi. Podstawą sukcesu jest precyzja, a ta wymaga zwinnych rąk i znajomości budowy anatomicznej ciała i skóry.

Trochę historii

Nie zawsze tylko medycyna estetyczna korzystała z mezoterapii. Pierwszy raz wykonano ją prawie siedemdziesiąt temu, kiedy to francuski lekarz Michael Pistor starał się zlikwidować niedosłuch u pacjenta. W efekcie zredukowano ból i szumy uszne. Jak na tamte czasy, było to ogromne osiągnięcie. Następnie zabiegiem redukowano migreny, żylaki, leczono łysienie plackowate i łuszczycę. Stale korzystano z niego w medycynie konwencjonalnej, by zwalczać nerwobóle, nadmierne napięcie mięśniowe, schorzenia degeneracyjne stawów czy urazy powstałe na skutek uprawiania sportów.

Rekonwalescencja po zabiegu

Cienkie igły do mezoterapii dostarczają tkankom wszystkiego, co niezbędne, a małe ranki, powstające w efekcie ich użycia, goją się do dwóch dni. To oznacza, że praktycznie na drugi dzień po zabiegu można powrócić do swoich aktywności. W ciągu 48 h znikają całkowicie wszystkie powstałe uwypuklenia. Czasami mogą pojawić się siniaki lub delikatne krwiaki, ale i one szybko znikną, pozostawiając skórę piękną i odżywioną. Gdyby w tego rodzaju zabiegach stosowano inne igły, z pewnością skutki ich używania byłyby bardziej widoczne, a rekonwalescencja wymagałaby większej ilości czasu. To spowodowałoby zmniejszenie ilości chętnych na zabiegi upiększające. A tak, dzięki ultracienkości igieł, coraz więcej osób decyduje się skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Co to za kwas?

Standardowa igła podaniowa może dostarczyć tkankom składników odżywczych, ale może też hamować proces starzenia się skóry. Stosując kwas hialuronowy, można w łatwy sposób pozbyć się zmarszczek i bruzd, które szpecą i sprawiają trudność z akceptacją samego siebie. To środek stosowany w celu powiększenia ust. Igła do mezoterapii sprawdzi się w wielu zabiegach odmładzających, wyszczuplających i kiedy walczy się z rozstępami oraz cellulitem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl