Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Jak skutecznie ukryć bruzdy nosowo-wargowe?

0

Zmarszczki mimiczne pojawiają się zazwyczaj niespodziewanie, w wyniku obniżenia jędrności twarzy i obniżenia jej elastyczności. To problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na szczęście są sposoby, które sprawią, że nie będą aż tak widoczne. Sprawdź jak skutecznie wyleczyć bruzdy nosowo-wargowe, czyli pionowe zmarszczki, które pojawiają się w okolicach 40. urodzin.

Naturalny efekt starzenia się skóry

Zmarszczki mimiczne są naturalną konsekwencją ruchu brwi, mrużenia oczu i uśmiechania się. Codzienne ruchy twarzy, które wywołują kurczenie mięśni twarzy, zaczynają być z wiekiem widoczne. Mało elastyczna skóra powoduje, że coś, co tak naprawdę było z nami zawsze, teraz jest zauważalne. Najbardziej widać to na czole i wokół oczu. Jednym z rodzajów zmarszczek mimicznych są bruzdy nosowo-wargowe, które pojawiają się wokół ust i nosa. Żeby się ich skutecznie pozbyć, konieczne jest zastosowanie preparatów dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej. Bruzdy te powstają na skutek wielu czynników, na działanie których narażamy naszą skórę w trakcie życia. Wskazać można, chociażby, promieniowanie UV, stres, alkohol, papierosy, zła dieta, zbyt mała ilość snu, nagły spadek wagi, zmiany hormonalne i upływ czasu. To wszystko są przyczyny naturalne, które można wyeliminować jedynie częściowo.

Zatrzymać upływ czasu

Każdy stara się powstrzymać czas i gdy tylko uświadomi sobie, że jego efekty zaczynają być zauważalne, sięga po kosmetyki redukujące zmarszczki. Niestety, samo to nie wystarczy, by pomóc skórze. Trzeba przede wszystkim odpowiednio nawadniać organizm, unikać używek i złej diety, wysypiać się i koniecznie zabezpieczać się przed promieniowaniem UV. Dodatkowo warto stosować domowe środki zmniejszające bruzdy nosowo-wargowe, takie jak odżywcze maski, peelingi, kontrolować mimikę i wykonywać masaże całej twarzy. Ostatnio dużą popularność zdobywa facefitness lub joga twarzy, co oznacza regularne ćwiczenia poszczególnych mięśni, a przede wszystkim dużo szczerego uśmiechu. Niestety, nawet regularne stosowanie tego wszystkiego, nie powstrzyma naturalnego procesu starzenia się skóry, ale może go skutecznie zahamować. A im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Dlatego staraj się zrobić coś dla skóry każdego dnia.

Specjalista na ratunek

Obecnie można usunąć bruzdy nosowo-wargowe podczas zabiegu w gabinecie medycyny estetycznej. Najczęściej odbywa się to poprzez dostarczeniu skórze odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego, ale może to być także botoks, witaminy, osocze (tzw. wampirzy lifting). Pomóc też mogą profesjonalne peelingi kawitacyjne, lifting, masaż mechaniczny, a nawet laser.

Stosując preparaty na bazie kwasu hialuronowego, możesz natychmiast pozbyć się problemu i cieszyć efektem przez kolejne pół roku. Po tym czasie wystarczy, że powtórzysz zabieg. Co ważne, zabieg powinna wykonać osoba kompetentna, czyli taka z dyplomem medycznym. Znajomość anatomii twarzy i skóry gwarantuje, że preparat będzie dostarczony dokładnie w te miejsca, w które powinien, i nie będzie to ani za głęboko, ani za płytko. Złe zastosowanie preparatu nie przyniesie oczekiwanego rezultatu i może narazić pacjenta na niepotrzebne komplikacje. Dlatego, jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju usługi, koniecznie sprawdź kwalifikację pracowników salonu medycyny estetycznej.

Zabieg z kwasu hialuronowego

To mało inwazyjny proces, który pozwala, już na drugi dzień, powrócić do pełnej aktywności. Jest to możliwe, ponieważ wykonuje się go małymi i bardzo cienkimi igłami, które wkłuwa się dokładnie w miejsca występowania bruzd nosowo-wargowych, ale także innych zmarszczek. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę, a odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, które oznacza, że przed nakłuciami, twarz smaruje się kremem znieczulającym. To wystarczy, aby nie odczuwać bólu. Po zabiegu twarz wraca do normy niemal natychmiast, czasem pozostają drobne siniaki, które znikną za kilka dni. Prawda, że proste?

 

Warto pamiętać, że proces starzenia się jest czymś naturalnym i dosięga każdemu. Nie oznacza to, że nie powinieneś korzystać z dobrodziejstw technologii, ale ważne, by robić to z umiarem i w świadomości konsekwencji, na jakie się narażasz.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl