Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Kwas hialuronowy - cena, zastosowanie

0

Kwas hialuronowy - cena, zastosowanie

Czy wstrzyknięcie kwasu hialuronowego z powodu zmarszczek i bruzd to bezpieczne i efektowne rozwiązanie dla poprawy wyglądu? Poznaj kwas hialuronowy i przekonaj się, jak wygląda sam zabieg!Z poprzednich artykułów - W LuluClinic kochamy kwas hialuronowy oraz Klika słów o kwasie hialuronowym - wiadomo, że substancja odpowiada między innymi za objętość komórek i tkanek, wyróżnić można pewne rodzaje kwasu hialuronowego, a także, że jest on jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji podczas zabiegów medycyny estetycznej. Działanie kwasu hialuronowego to przede wszystkim przywrócenie wspomnianej objętości, a także modelowanie rysów twarzy i wsparcie dla zachowania młodego wyglądu, poprzez wypełnianie zmarszczek. Co jeszcze warto wiedzieć zanim zdecydujemy się na zastrzyki z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy bez tajemnic - rodzaje, działanie, stosowanie

Z uwagi na różne stężenie, dodatek lub brak środka znieczulającego oraz metodę sieciowania i czynnik sieciujący, wyróżnia się kilka rodzajów kwasu hialuronowego. W medycynie estetycznej oraz kosmetologii najczęściej dokonuje się rozróżnienia na dwa rodzaje kwasu hialuronowego:

 • usieciowany - ten rodzaj kwasu hialuronowego działa jak implant wypełniający widoczne zagłębienia skóry. Sprawdza się do wypełniania bruzd, zmarszczek, modelowania ust oraz  konturowania owalu twarzy,
 • nieusieciowany - działanie kwasu hialuronowego nieusieciowanego opiera się o jego zdolność intensywnego nawilżania skóry. W związku z tym, używany jest do mezoterapii igłowej w celu poprawy stanu ogólnego skóry, jej nawilżenia i redukcji drobnych zmarszczek. Dodatkowo, substancja ta ma działanie rewitalizujące, powodując, że zmęczona, przesuszona skóra odzyskuje zdrowy wygląd.

Jak stosuje się kwas hialuronowy? 

Zastrzyki z kwasem hialuronowym podawane są w miejsca wymagające korekty bądź w obszary wymagające nawilżenia. Wskazaniami do jego zastosowania są:

 • utrata elastyczności skóry,
 • występowanie bruzd oraz zmarszczek,
 • przesuszenie skóry,
 • korekta ust, nosa,
 • odmładzanie dłoni.

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Pierwszym etapem jest przygotowanie do zabiegu, czyli:

 • wywiad lekarza z pacjentem, w tym poinformowanie o przeciwwskazaniach do zabiegu (m.in. ciąża, stany zapalne skóry),
 • dokładne usunięcie makijażu,
 • dezynfekcja skóry,
 • nałożenie znieczulenia miejscowego.

Odpowiednie przygotowanie skóry jest niezwykle istotne dla uniknięcia skutków ubocznych, takich jak infekcje czy ziarniniaki. 
Do zastrzyku kwasu hialuronowego, niezależnie od tego, jaki rodzaj kwasu hialuronowego jest podawany, używa się bardzo cienkich igieł. Takie rozwiązanie ma na celu ograniczenie do minimum uczucia bólu oraz ryzyka wystąpienia siniaków.
Do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym wykorzystuje się różnego rodzaju ampułki kwasu hialuronowego. Preparat wstrzykiwany jest w linię zmarszczki i natychmiast wiąże wodę, wypełniając zmarszczkę. Czas zabiegu to 30-45 minut, a działanie kwasu hialuronowego widoczne jest od razu. W zależności od wieku, stanu skóry, trybu życia czy rodzaju kwasu hialuronowego, efekty utrzymują się od kilku do nawet 15 miesięcy. Dla podtrzymania efektu, zabieg należy powtarzać.

Dlaczego kwas hialuronowy to dobry wybór?

Działanie kwasu hialuronowego jest naturalne i bezpieczne dla zdrowia - warto wiedzieć, że to substancja występująca także w naszej skórze. Zastrzyki z kwasu hialuronowego na zmarszczki i nie tylko, pozwalają osiągnąć naturalny efekt w atrakcyjnej cenie. Cena kwasu hialuronowego różni się w zależności od producenta preparatu oraz liczby ampułek w zestawie - w profesjonalnych hurtowniach można znaleźć kwas hialuronowy w cenie od około 200 zł do około 900 zł. Koszt samego zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym ustalany jest przez wybrany gabinet. Zastrzyki z kwasem hialuronowym to doskonały przykład, że nie trzeba wydawać ogromnych sum, by zadbać o zdrowy, młodzieńczy i naturalny wygląd.

Powiązane produkty
PROFHILO 2ml
PROFHILO 2ml
535,00 zł
szt.
Neauvia Hydro Deluxe 1X2,5 ml
Neauvia Hydro Deluxe 1X2,5 ml
220,00 zł
szt.
Juvederm Volbella 1x1ml
Juvederm Volbella 1x1ml
435,00 zł
szt.
Juvederm Volite 1x1ml
Juvederm Volite 1x1ml
485,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl