Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Lipoliza iniekcyjna - czy warto?

0

Lipoliza iniekcyjna - czy warto?

Lipoliza iniekcyjna to rozwiązanie dla większości osób, które mimo prawidłowej wagi zmagają się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zastanawiając się, lipoliza iniekcyjna - czy warto, należy już na samym początku podkreślić, że jest to zabieg nieinwazyjny, który w łatwy sposób pozwala pozbyć się kilku centymetrów w obwodzie oraz wymodelować kontury sylwetki czy twarzy. Zabieg ten wyróżnia się bardzo niskim ryzykiem wystąpienia powikłań oraz wysoką skutecznością. Po jego wykonaniu niemal od razu można powrócić do aktywności fizycznej oraz obserwować pierwsze efekty, zaraz po ustąpieniu opuchlizny. A więc - lipoliza iniekcyjna - czy warto? Przekonaj się, czym jest zabieg, jak wygląda, jakie preparaty są do niego niezbędne i czy każdy może się mu poddać.

Czym jest zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej pozwalający usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. W jaki sposób? W określone miejsca, za pomocą strzykawki i kaniuli bądź długiej, cienkiej igły, wprowadza się substancję lipolityczną, czyli preparaty do lipolizy iniekcyjnej, które powodują, że komórki tłuszczowe ulegają rozpuszczeniu. W efekcie wybrana partia ciała zostaje wysmuklona i ujędrniona.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Zadając sobie pytanie lipoliza iniekcyjna - czy warto, należy zweryfikować problem, z jakim się zmagamy oraz wziąć pod uwagę stan zdrowia. Nie zawsze nadmiar tkanki tłuszczowej może być czynnikiem, kwalifikującym do zabiegu. 

Wskazania, czyli kiedy warto wykonać lipolizę iniekcyjną

Lipolizę iniekcyjną warto wykonać jeśli mamy smukłą sylwetkę, być może nawet prowadzimy aktywny tryb życia, jednak nie możemy pozbyć się opornego tłuszczu z wybranej partii ciała, skąd najtrudniej jest go wyeliminować. W związku z tym, wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak:

 • brzuch - szczególnie dolna partia oraz „boczki”,
 • uda - wewnętrzna i zewnętrzna strona,
 • kolana,
 • kark,
 • ramiona,
 • plecy,

a także:

 • tzw. podwójny podbródek,
 • worki pod oczami,
 • policzki.

Przeciwwskazania, czyli kiedy zrezygnować z zabiegu

Zdarza się jednak, że nawet spełniając powyższe założenia, kiedy uważamy, że lipolizę iniekcyjną warto wykonać, nasz stan zdrowia uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu. A zatem, przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej są:

 • uczulenie, alergia, infekcja skórna,
 • ciąża, karmienie piersią,
 • epilepsja,
 • choroby nerek, choroby wątroby,
 • nieprawidłowa krzepliwość krwi,
 • otyłość,
 • cukrzyca,
 • choroby tarczycy.

Jak wygląda sam zabieg i jakie preparaty wykorzystuje się podczas lipolizy iniekcyjnej?

Jeśli zdecydujemy, że lipoliza iniekcyjna jest czymś, czego warto się podjąć, wybierzmy profesjonalny gabinet medycyny estetycznej. Jak przebiega lipoliza iniekcyjna i po czym poznać, że warto oddać się w ręce danego lekarza?

 1. Lekarz medycyny estetycznej w pierwszej kolejności przeprowadza wywiad, by móc wykluczyć przeciwwskazania do wykonania zabiegu. 
 2. Kolejno w drodze konsultacji z pacjentem, lekarz wyznacza miejsca, jakie mają zostać poddane zabiegowi oraz je oczyszcza.
 3. Lekarz aplikuje znieczulenie, jeśli jest ono konieczne.
 4. Kolejno, za pomocą bardzo cienkiej igły, lekarz wprowadza w skórę preparat do lipolizy iniekcyjnej, wykonując nakłucia w bardzo małych odstępach.

Cały zabieg trwa od 20 do 50 minut. Tuż po nim, w miejscach nakłuć mogą pojawić się opuchnięcia, a na powierzchni poddanej lipolizie iniekcyjnej, może wystąpić zaczerwienienie, miejsce to może być także bardziej wrażliwe. Dolegliwości te mijają po około pięciu dniach.

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej

Preparaty do lipolizy iniekcyjnej to profesjonalne produkty medycyny estetycznej. Są źródłem skoncentrowanych składników o skutecznym działaniu rozpuszczającym komórki tłuszczowe. Przyczyniają się także do regeneracji tkanek, wzmacniają skórę oraz poprawiają jej wygląd poprzez wygładzenie i napięcie.

A zatem, lipoliza iniekcyjna - czy warto? Ze względu na niemal zerowe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, wysoką skuteczność oraz nieinwazyjność zabiegu, lipoliza iniekcyjna to rozwiązanie, które warto zastosować, kiedy zmagamy się z uciążliwą tkanką tłuszczową. W zależności od stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej wystarczy jeden lub kilka zabiegów, by móc cieszyć się odmienionym wyglądem.

Powiązane produkty
Prostrolane Inner B 1x2ml
Prostrolane Inner B 1x2ml
285,00 zł
szt.
Prostrolane Inner B-Se 1x2ml
Prostrolane Inner B-Se 1x2ml
350,00 zł
szt.
Revital Celluform 10ml
Revital Celluform 10ml
85,00 zł
szt.
Celluform + 1x10 ml
Celluform + 1x10 ml
1 350,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl