Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Mezoterapia mikroigłowa – czym jest? Jak często można ją stosować? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania ?

0

W dzisiejszych czasach, aby poprawić nasz wygląd nie musimy odwiedzać chirurga. Możemy zdecydować się na mniej inwazyjną metodę, w której nie wykorzystuje się skalpela. Jest nią mezoterapia mikroigłowa.

Co to jest?

Mezoterapia mikroigłowa jest to zabieg, który ma za zadanie sprowokować skórę do silnej regeneracji. Wprowadza się ją w kontrolowany stan zapalny. Za pomocą niewielkiej igły, pod skórę wprowadza się kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest stymulowanie skóry, pobudzanie jej. W wyniku tych działań, organizm zaczyna produkować większą ilość koleganu i elastyny. W ten sposób, niewielkim kosztem w postaci miejscowego zaczerwienienia i lekkiej opuchlizny, skóra odbudowuje się, wygładza i nabiera blasku. Nie można jednak przesadzić z ilością wprowadzanego kwasu. Z drugiej strony zbyt mała ilość preparatu nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jak każdy inny zabieg, mezoterapia mikroigłowa, musi być stosowana odpowiednio często.

Typy zabiegów i częstotliwość stosowania

Zacznijmy od tego, że w zakresie mezoterapii mikroigłowej istnieją dwa rodzaje zabiegów. Pierwszy z nich wykorzystuje jedynie wyżej opisany kwas hialuronowy. Drugi natomiast łączy kwas ze specjalnym preparatem, którego zadaniem jest wypychanie zmarszczek od wewnątrz. 

Jeżeli chodzi o zalecaną częstotliwość stosowania zabiegu, jakim jest mezoterapia mikroigłowa, uważa się, że średnio pięć spotkań daje oczekiwany skutek. Pierwsze efekty widać już po pierwszej wizycie. Poszczególne serie powinny być od siebie oddalone o około pięć do dziesięciu dni. 

Oczywiście powyższe wartości nie są z góry narzucone. Niektóre typy skóry wymagają mniej nakładu pracy, aby przywrócić im naturalny blask. Inne, najczęściej po prostu bardziej zaniedbane, będą potrzebowały więcej spotkań.

Warto wiedzieć, że już osoby w okolicach trzydziestego roku życia mogą pokusić się o wykonanie pierwszej mezoterapii mikroigłowej. Jeden zabieg w zupełności wystarczy. Częstsze stosowanie mogłoby przeciążyć skórę i przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego. Generalne założenie jest takie, że serie pięciu spotkań dedykowane są osobom starszym, z wyraźnymi, pierwszymi oznakami starzenia się.

Przeciwwskazania

Zdecydowanie odradza się wykonywania zabiegu w przypadku osób cierpiących na różnorakie choroby skórne typu opryszczka, bądź nadmierne pojawianie się brodawek i znamion. Również stany alergiczne wykluczają mezoterapię mikroigłową. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl