Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Na czym polega lifting twarzy przy użyciu nici haczykowych?

0

Im jesteśmy starsze, tym mniej w naszej skórze znajduje się elastyny i kolagenu. Skutkuje to powstawaniem tak znienawidzonych przez nas zmarszczek i bruzd. Jeżeli nie chcemy pozbywać się ich przy pomocy skalpela, warto zastanowić się nad zabiegami wykorzystującymi nici haczykowe.

Dwa rodzaje nici

Zacznijmy od tego, że istnieją dwa podstawowe rodzaje nici haczykowych, a mianowicie nici unoszące skórę, czyli nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry, nazywane inaczej nićmi mono. Te ostatnie charakteryzują się gładkością i brakiem jakichkolwiek haczyków, bądź ząbków. Odwrotnie wygląda to w przypadku nici liftingujących. Najczęściej spotkać się można z nićmi unoszącymi skórę, które wyposażone są w stożki, dwukierunkowe haczyki, albo inne tego rodzaju mocowania. Wracając do wspomnianych haczyków, ich „dwukierunkowość” polega na tym, że składają się z dwóch części. Jedna z nich stanowi część zawieszającą, a druga to ta, która zostaje naciągnięta. 

Same plusy

Podstawową zaletą liftingu twarz przy użyciu nici haczykowych jest to, że efekty widoczne są niemalże natychmiast. Przejawiają się w złagodzeniu zmarszczek oraz zdecydowanej poprawie wyglądu zapadniętych policzków. Jeżeli zdecydujemy się na wielokrotne stosowanie tego zabiegu, z czasem zmieni się cała nasza twarz. Nabierze sprężystości i odmłodnieje, a poza tym stanie się bardziej „delikatna”. 

Osoby odczuwające strach przed igłami, kłuciem i związanym z tym bólem z pewnością ucieszy fakt, że zabieg z wykorzystaniem nici haczykowych jest niemalże bezbolesny. Wpływa na to sposób podania miejscowego znieczulenia oraz to, że stosowane jest ono jedynie w miejscu wbicia igły. Poza tym, ta metoda liftingu jest zdecydowanie mniej inwazyjna niż ta, w której używany jest skalpel.

Opisywane, różnorodne przejawy poprawy wyglądu skóry utrzymują się przez okres od dwunastu do szesnastu miesięcy od wykonania zabiegu. Co więcej, taki lifting stosowany być może nie tylko na twarzy, ale na całym ciele.

Rekonwalescencja 

Jak w przypadku innych zabiegów, tak również i w opisywanym przypadku, niezbędnym jest odbycie okresu rekonwalescencji. Trwa on około tydzień po wykonaniu liftingu. Polega na tym, że niedozwolone jest dokonywanie jakichkolwiek zabiegów stomatologicznych w okresie jego trwania. Zaleca się też unikanie wszelkich zabiegów kosmetycznych. Wzmożona aktywność fizyczna również nie wchodzi w grę. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl