Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Oczyszczanie twarzy kwasami - który peeling wybrać?

0

Oczyszczanie twarzy kwasami - który peeling wybrać?

Oczyszczanie to podstawa pielęgnacji twarzy. Aby jednak zabieg był skuteczny, należy wybrać odpowiednie produkty oraz metodę, przystosowaną do potrzeb skóry. Peelingi chemiczne, czyli oczyszczanie twarzy kwasami stanowi jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ale czy jest to optymalne rozwiązanie dla każdego? W jakich sytuacjach lepiej zastosować peeling enzymatyczny do twarzy? Czyli, co warto wiedzieć o kwasach, enzymach i jak dobrać najlepszy peeling do typu cery.

Peeling chemiczny, skuteczny sposób na oczyszczanie twarzy kwasami

Peeling chemiczny - co to właściwie jest? To metoda wyróżniająca się szybkim i silnym działaniem. Peelingi chemiczne stosowane są w celu złuszczenia martwych komórek naskórka, redukcji blizn czy przebarwień. Odpowiedzialne za to działanie kwasy powodują, że rozluźnione zostają wiązania między wspomnianymi komórkami. W wyniku zabiegu następuje także odblokowanie porów i usunięcie zanieczyszczeń. Z uwagi na charakter zabiegu oraz wykorzystywane do jego wykonania substancje, wyróżniające się silnym działaniem złuszczającym, profesjonalne oczyszczanie twarzy kwasami wykonywane jest przez specjalistów, w klinikach medycyny estetycznej lub gabinetach kosmetycznych. Cena peelingu chemicznego najczęściej ustalana jest indywidualnie, przez wybraną klinikę czy gabinet. Obecnie na rynku dostępne są także peelingi chemiczne przeznaczone do użytku domowego, jednak skuteczność ich działania jest znacznie niższa ze względu na mniejsze stężenie składników aktywnych.

Dla kogo polecany jest peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne przeprowadza się z wykorzystaniem kwasów o odpowiednich stężeniach, zaliczanych do trzech grup:

 • AHA - kwasy naturalne, w tym kwas migdałowy, glikolowy, mlekowy, doskonale sprawdzają się w przypadku skóry zgrubiałej, bardzo zanieczyszczonej,
 • BHA - kwas salicylowy, często stosowany w przypadku skóry trądzikowej,
 • PHA - np. kwas laktobionowy, kwasy o właściwościach takich samych, jak kwasy AHA, ale o łagodniejszym działaniu, odpowiednie dla skóry, która silnie reaguje na kwasy o działaniu intensywnym.

W związku z intensywnym działaniem poszczególnych substancji, oczyszczanie twarzy kwasami wykonuje się celem pielęgnacji skóry:

 • tłustej,
 • zgrubiałej,
 • silnie zanieczyszczonej,
 • trądzikowej, ze zmianami w fazie nieaktywnej,
 • wrażliwej - w tym przypadku wskazane są kwasy PHA lub kwasy AHA oraz BHA o niższym stężeniu.

Peeling enzymatyczny, czyli oczyszczanie skóry wrażliwej

Peeling enzymatyczny do twarzy polega na rozprowadzeniu substancji bogatej w enzymy roślinne - bez pocierania. Nałożony preparat pozostawia się na skórze na kilka minut, po czym usuwa się go przy użyciu wilgotnego wacika kosmetycznego. Brak drobinek peelingujących sprawia, że w odróżnieniu do zabiegu oczyszczania twarzy kwasami, skóra nie jest narażona na podrażnienia
Z uwagi na specyfikę zabiegu, peeling enzymatyczny do twarzy, sprawdza się doskonale w przypadku cery:

 • wrażliwej,
 • skłonnej do podrażnień,
 • naczynkowej,
 • łojotokowej,
 • trądzikowej, z trądzikiem w fazie aktywnej.

Działanie peelingu enzymatycznego na twarz polega na rozpuszczaniu obumarłych komórek naskórka przez enzymy roślinne - m.in. z papai, ananasa czy granatu. W wyniku peelingu enzymatycznego twarz staje się oczyszczona, wygładzona, a jej koloryt ujednolicony.

Który peeling jest lepszy?

Peeling chemiczny a enzymatyczny to różnica przede wszystkim w substancji wykorzystywanej do zabiegu, sposobie jego wykonywania oraz sile działania. Peeling enzymatyczny do twarzy, choć mniej intensywny, jest równie skuteczny co peelingi chemiczne. Kluczem do osiągnięcia optymalnych efektów oczyszczania twarzy jest wybór peelingu odpowiednio do typu oraz stanu cery.

Powiązane produkty
PQ-AGE 3ml
PQ-AGE 3ml
115,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl