Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Co to jest kwas hialuronowy?

0

Kilka słów o kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy w postaci wypełniaczy (kwas hialuronowy usieciowany) stosowany jest w celu przywrócenia utraconej objętości, modelowania rysów twarzy oraz zachowania młodego wyglądu.

W praktyce dermokosmetycznej (medycyny estetycznej) jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Jest również jedną z najbardziej bezpiecznych procedur, pod warunkiem, że wykonywana jest przez osoby odpowiednio przeszkolone. Podanie czystego kwasu hialuronowego zwykle nie prowadzi do powstania reakcji alergicznych (wyjątkiem są pacjenci uczuleni na lidokainę obecną w niektórych preparatach np. Princess Filler Lido, Princess Volume Lido, Juvederm Vycross Volift...), a sam zabieg charakteryzuje się małą inwazyjnością i szybkim powrotem do codziennej aktywności. Efekty zabiegu widoczne są zaś natychmiast!

Istnieje wiele odmian kwasu hialuronowego, a podział ten zwykle oparty jest na jego stężeniu, metodzie sieciowania lub obecności środka znieczulającego.

Ten szeroki asortyment kwasu hialuronowego, który możemy spotkać na rynku, ma odzwierciedlenie we wskazaniach medycznych.W przypadku delikatnych zmarszczek, niezbyt głębokich bruzd, czy okolicy oka - zalecane są produkty o mniejszej gęstości. Przydatne są tu preparaty Juvederm Volbella, Stylage S, lub Revofil Fine.

Natomiast do modelowania np. kości policzkowych lub głębokich bruzd stosujemy kwasy bardziej gęste, które dają większy efekt objętościowy, takie jak: Princess Volume, Juvederm Voluma.

Wreszcie do modelowania nosa, brody i konturowania żuchwy - najlepsze są najtwardsze produkty (Princess Volume Plus, Revofil Ultra, Juvederm Ultra 4).

 

Zatem w swoim gabinecie najlepiej jest posiadać preparaty o różnej gęstości oraz z dodatkiem (zalecane zwłaszcza przy zabiegach powiększania ust) i bez dodatku znieczulenia, gdy podejrzewamy, że pacjent może być na nie uczulony.

Preparaty kwasu hialuronowego różnią się także pod względem czasu pozostawania w tkankach, czyli okresu utrzymywania się efektu zabiegu. Zwykle rezultat ten utrzymuje się do ok. 12-15 miesięcy. Nie znaczy to jednak, że po upływie roku stan skóry wróci do tego sprzed zabiegu! Należy pamiętać, że kwas hialuronowy ma również działanie stymulujące, a co za tym idzie ilość potrzebnego do wypełnień preparatu przy kolejnych zabiegach maleje.

 

Kwas hialuronowy dystrybuowany jest w postaci ampułko-strzykawek do jednorazowego użytku. Zwykle do opakowania kwasu dołączane są specjalnie przeznaczone do jego podania igły.

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie dokładnego demakijażu, dezynfekcja skóry oraz zachowanie wszystkich procedur sterylności. Zapobiega to powstawaniu biofilmu i wniknięciu bakterii w głąb skóry, a co za tym idzie powstaniu infekcji oraz ziarniniaków.  Po zabiegu zaleca się stosowanie okładów chłodzących, a w przypadku powstania siniaków - specjalne preparaty skracające okres rekonwalescencji.

Co wpływa na szybsze rozkładanie się kwasu hialuronowego?

  • palenie papierosów,
  • częste korzystanie z kąpieli słonecznych,
  • częste korzystanie z sauny,
  • stosowanie procedur nieinwazyjnych takich jak FR, ultradźwięki, HiFU w obrębie podanego wcześniej kwasu hialuronowego.

Przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego:

  • historia ciężkich alergii objawiających się anafilaksją,
  • alergia na składniki preparatu,
  • zaburzenie krzepnięcia krwi,
  • choroby nowotworowe,
  • ciężka postać cukrzycy,
  • ciąża i laktacja.
Powiązane produkty
Juvederm Volift 1x1ml
Juvederm Volift 1x1ml
435,00 zł
szt.
Revofil Fine 1ml
Revofil Fine 1ml
300,00 zł
szt.
Juvederm Voluma 1x1ml
Juvederm Voluma 1x1ml
433,00 zł
szt.
Juvederm Ultra 4 2x1ml
Juvederm Ultra 4 2x1ml
695,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl