Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Dlaczego kwas hialuronowy jest ważny?

0

W LuluClinic kochamy kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszej skórze. Chemicznie rzecz ujmując jest to glukozaminoglikan, czyli wielocukier. Tak, właśnie cukier! Cukier który jest jednym ze składników budulcowych naszych komórek i tzw. macierzy pozakomórkowej (czyli substancji, w której umieszczone są nasze komórki). Dzięki swym właściwościom chemicznym kwas hialuronowy doprowadza do gromadzenia wody, a tym samym odpowiada za objętość komórek i tkanek. Zawartość kwasu hialuronowego decyduje o elastyczności skóry. W wieku 40 lat jego zawartość zmniejsza się o połowę, a po 60 roku życia pozostaje już tylko 10% pierwotnej zawartości kwasu hialuronowego!

Niedobór kwasu hialuronowego, który dotyka nas wszystkich i jest związany z fizjologicznym procesem starzenia się ;). Powoduje powstanie zmarszczek i bruzd.

Co ciekawe, czysty kwas hialuronowy, nie jest specyficzny gatunkowo, to znaczy u wszystkim organizmów zbudowany jest tak samo. Dlatego właśnie kwas hialuronowy wytwarzany przemysłowo nie powinien wywoływać odpowiedzi immunologicznej (reakcji alergicznych).
W przeważającej większości przypadków powikłań, czynnikiem odpowiedzialnym za reakcję alergiczną są: substancje dodatkowe i konserwujące oraz substancje znieczulające dodawane do substancji wypełniających.

Kwas hialuronowy pod postacią dobrze nam znanych wypełniaczy (takich jak Princess Filler, Princess Volume) przywraca objętość tkanek. Ponadto wykazano, że podanie kwasu hialuronowego stymuluje powstawanie włókien kolagenowych w skórze i aktywuje fibroblasty do „wzmożonej pracy”.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym, usuwanie zmarszczek to bardzo popularne zabiegi. Ale skąd się bierze ten kwas hialuronowy, który znajdujemy w ampułkostrzykawkach?

Kwas hialuronowy pod postacią wypełniaczy jest produkowany przez bakterie Streptococcus Equi. Proces ten nazywamy biofermentacją. Następnie wytworzony kwas hialuronowy poddawany jest procesowi sieciowania, który pozwala na uzyskanie produktów bardziej skoncentrowanych i wytrzymałych.

Sieciowanie kwasu hialuronowego prowadzi do powstania łańcuchów o różnej długości połączonych ze sobą w sieci. Ich budowa odpowiada za odporność kwasu na działanie enzymów czy wolnych rodników tlenowych. Kwas hialuronowy ma postać przeźroczystego żelu.

Dostępne na rynku preparaty kwasu hialuronowego różnią się:

  • czynnikiem sieciującym,
  • stopniem sieciowania,
  • gęstością, konsystencją,
  • stężeniem kwasu hialuronowego,
  • a także długością utrzymywania się w skórze.

W związku z tym gama wypełniaczy jest bardzo szeroka i mając wiedzę na temat ich specyfikacji możemy bezbłędnie dopasować produkt do konkretnego wskazania medycznego.
Dzięki temu efekt zabiegu jest dla pacjenta satysfakcjonujący, a sam zabieg jest bezpieczny!
Najważniejsze: odpowiedni dobór preparatu to podstawa! A sprawna ręka lekarza to druga połowa sukcesu :).

Powiązane produkty
Restylane Refyne 1x1ml
Restylane Refyne 1x1ml
315,00 zł
szt.
Neauvia Intense LV 1x1ml
Neauvia Intense LV 1x1ml
275,00 zł
szt.
Juvederm Ultra 3 2x1ml
Juvederm Ultra 3 2x1ml
695,00 zł
szt.
Aquashine 2ml
Aquashine 2ml
320,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl