Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Jak wzmocnić włosy? Mamy na to sposób!

0

Wypadanie włosów? Mamy na to sposób!

Problem osłabienia oraz wypadania włosów jest często spotykany w gabinetach dermatologicznych oraz medycyny estetycznej. Kogo dotyczy ta dolegliwość? W praktyce problem ten jest bardzo powszechny. Wypadanie włosów może dotykać wszystkich osób narażonych na stres bądź zaburzenia gospodarki hormonalnej. W większości celem porady zgłaszają się mężczyźni (łysienie androgenowe) oraz dorosłe kobiety (szczególnie po okresie ciąży, lub w okresie menopauzy).

Łysienie fizjologiczne

Łysienie fizjologiczne występuje w okresie pokwitania oraz po 60 roku życia. W tym okresie związane jest przestrojeniem hormonalnym organizmu – aktywnością męskich hormonów płciowych. Łysienie androgenowe męskie pojawia się zwykle około 40 roku życia, a wpływ na nie mają czynniki genetyczne (dziedziczenie autosomalne dominujące). W zależności od penetracji genów mieszki włosowe mogą być bardziej podatne na działanie dihydrotestosteronu (aktywnej postaci testosteronu), który hamuje wzrost włosów w obrębie owłosionej skóry głowy.

Czy w grupie kobiet również możemy mieć do czynienia z łysieniem androgenowym? Tak! Jednak występuje ono znacznie rzadziej niż u mężczyzn.

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate ma natomiast podłoże immunologiczne i często występuje rodzinnie. Poza obszarem głowy może obejmować okolicę narządów płciowych, brwi i rzęs.W zakresie leczenia dermatologicznego medycyna ma oczywiście wiele do zaoferowania. Powszechnie stosowane są leki do podawania miejscowegona bazie moniksidilu (do wcierania w skórę głowy), a w uzasadnionych przypadkach u mężczyzn stosowane jest leczenie ogólne (finasteryd). W przypadku kobiet zastosowanie znajdują preparaty antyandrogenowe w postaci np. octanu cyproteronu, hormonalnej terapii zastępczej czy preparatów progesteronowo-estrogenowych.

Preparaty stosowane w medycynie estetycznej w zabiegach mezoterapii skóry głowy mają bardzo dobre działanie wspomagające w leczeniu włosów osłabionych oraz łysienia.

Jak dobrze dobrać preparat do mezoterapii skóry głowy?

 • Przede wszystkim na wizycie wstępnej należy przeprowadzić specjalistyczny wywiad chorobowy z pacjentem, obejrzeć skórę głowy oraz zlecić potrzebne badania, jeśli jest to wskazane. Oczywiście nie należy zapominać o wdrożeniu leczenia dermatologicznego- jeśli takowe jest wskazane.
 • W celu wzmocnienia włosów, przywrócenia im blasku i sprężystości świetnie sprawdzi się preparat Dermaheal HL lub Hair +.
 • Dermaheal HL (Caregen) zawiera między innymi 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów oraz 4 peptydy biomimetyczne.
 • Wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa, odbudowuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa,  stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych, wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.
 • Zalecane jest stosowanie preparatu Dermaheal HL w serii 5-7 zabiegów co tydzień, a następnie wykonuje się 1 zabieg podtrzymujący co 2-3 miesiące.
 • Hair + (Promoitalia) składa się z ryboflawiny (witamina B2), nadtlenku dysmutazy, kompleksu aminokwasowego. Zapobiega wypadaniu włosów, regeneruje ich strukturę, stymuluje cebulki włosów, a także powoduje namnażanie nowych komórek włosa. 
 • Zarówno preparat Dermaheal HL jak i Hair+ są typowymi koktajlami do mezoterapii skóry głowy. Podczas zabiegu zaleca się wykorzystanie 5-10 ml produktu.
 • Preparatem najnowszej generacji służącym do wspomagania leczenia łysienia o różnej etiologii, a przede wszystkim łysienia androgenowego jest Dr. CYJ Hair Filler.

Co różni DR. CYJ od preparatów Dermaheal HL i Hair +??

Przede wszystkim Dr. CYJ charakteryzuje się powolnym uwalnianiem. Połączenie składników aktywnych z kwasem hialuronowym powoduje, że składniki stymulujące uwalniają się stopniowo przez długi czas. Jakie ma to znaczenie kliniczne? Seria lecznicza zabiegów składa się z 4 mezoterapii wykonywanych co 2 tygodnie. Podtrzymująco stosujemy 1 zabieg na 3 -6 miesięcy. Drugą, niezwykle istotną różnicą jest kompleks opatentowanych składników aktywnych w tym peptydów biomimetycznych hamujących działanie testosteronu na cebulki mieszków włosowych. Jest to jedyny preparat, który targetuje i unieczynnia niszczycielską moc aktywnej formy testosteronu. Dr. CYJ doskonale sprawdza się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Czego możemy się spodziewać po zastosowaniu mezoterapii na skórę głowy?

 • Przede wszystkim, to co zauważają pacjenci, to zahamowanie wypadania włosów. Włosy stają się bardziej jędrne i lepiej się układają.
 • Kolejną pozytywną zmianą jest wzrost nawilżenia skóry głowy, a co za tym idzie zmniejszenie przetłuszczania się skóry głowy.
 • Ostatnim i najważniejszym aspektem jest odrost nowych włosów:)
 • Ocenę wzrastania nowych włosów oraz pogrubienia włosów należy oceniać po ok 4-6 tygodniach od pierwszego zabiegu. 
 • Zabieg mezoterapii skóry głowy daje bardzo dobre wyniki! Do dzieła! :)
Powiązane produkty
Dr. CYJ 1ml
Dr. CYJ 1ml
280,00 zł
szt.
Dermaheal HL 5ml
Dermaheal HL 5ml
75,00 zł
szt.
Odżywka Pelo Baum 150ml (dawniej Renokin)
Odżywka Pelo Baum 150ml (dawniej Renokin)
80,00 zł
szt.
Serum Pelo Baum 60ml (dawniej Renokin)
Serum Pelo Baum 60ml
280,00 zł
szt.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl