Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Preparaty, igły i strzykawki różnych rozmiarów to podstawowe narzędzia, które sprawdzą się w gabinecie kosmetycznym?

0

Asortyment salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej to nie tylko najwyższej jakości kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne, ale także igły i strzykawki. W zależności od rodzaju zabiegu, potrzebne są one w różnych rozmiarach. Te jednorazowe narzędzia powinny być dopasowane do konkretnego zabiegu, aby wykonywało się go komfortowo i bezpiecznie.

Mezoterapia mikroigłowa

Aby wykonać popularny zabieg mezoterapii, który przywróci cerze promienność i blask, potrzebne są specjalni igły i strzykawki. Ich rozmiary powinny być dopasowane do zawartości ampułek, które będą wstrzykiwane pod skórę. Taki zastrzyk składa się z witamin i substancji odżywczych oraz peptydów i substancji wspomagających. Najczęściej zawierają kwas hialuronowy i witaminę C, które mają nawilżać cerą i stymulować naturalny kolagen do działania. Sam zabieg sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne, przez co wygląda się młodziej. W ten sposób można potraktować każdą część twarzy, dekoltu i szyi, a także dłonie.

Lipoliza iniekcyjna

Kolejnym zabiegiem pielęgnacyjnym, który wymaga stosowanie igieł i strzykawek w różnych rozmiarach, jest lipoliza. Preparaty do tego zabiegu różnią się między sobą siłą działania, od czego zależy ilość wymaganych podań. Stosując tego typu zastrzyki, można skutecznie zredukować ilość tkanki tłuszczowej, która nadmiernie zgromadziła się w poszczególnych miejscach w ciele. Ten mało inwazyjny zabieg można z powodzeniem stosować, aby wyszczuplić policzki, podbródek, uda czy brzuch. Dzięki niemu zapomnisz o workach pod oczami, byczym karku i o wszelkich wałeczkach czy boczkach. Za pomocą lipolizy pozbędziesz się tego tłuszczu, którego nie udaje Ci się spalić podczas ćwiczeń i stosując odpowiednią dietę. W przeciwieństwie do liposukcji jest to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny.

Wypełniacze tkankowe

Redukcja zmarszczek i wygładzanie bruzd to kolejne zabiegi, które można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej. Do ich skutecznego przeprowadzenia potrzebne są igły i strzykawki w różnych rozmiarach. Mogą się też przydać specjalne pistolety, które regulują głębokość, na jaką wprowadza się igłę. Każda zmarszczka umiejscowiona jest w innym miejscu i właśnie od tego zależy jaki preparat i jak głęboko należy go zaaplikować. Głównym składnikiem produktów jest kwas hialuronowy. Za jego pomocą można wygładzić zmarszczki mimiczne, wypełnić zmarszczki na czole, wokół ust, oczu, skorygować blizny, powstałe w następstwie różnych wypadków. Do gabinetów medycy estetycznej zgłaszają się też klientki, które chcą odmłodzić swoje dłonie, dekolty i szyje. Sam zabieg cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest mało inwazyjny, a do tego już na drugi dzień można powrócić do codziennych aktywności. Ślady, które pozostawia, są praktycznie niewidoczne.

Wykwalifikowana kadra

Wszystkie mało inwazyjne zabiegi, jakie oferują gabinety kosmetyczne, powinny być przeprowadzane przez osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Przeważnie są to dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej. Powodem, dla którego konieczne są odpowiednie kwalifikacje, jest to, że tylko one pozwalają stwierdzić gdzie i w jaki sposób umieścić igłę. Środek zawarty w strzykawkach, które mają różne rozmiary, trzeba rozprowadzić równomiernie i w odpowiednim miejscu. Znajomość budowy anatomicznej ciała i skóry jest tutaj wskazana. Pozwala to wykonać zabieg bezpiecznie i skutecznie, a jego skutki będą mało widoczne i miną do czterdziestu ośmiu godzin po nim.

Przebieg zabiegu

Zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych należą do małoinwazyjnych. Oznacza to, że przebiegają szybko, a rekonwalescencja po nich nie jest zbyt długa. Podejmując się np. zabiegowi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, potrzebujesz do tego zaledwie kilku godzin. Przed użyciem igieł i strzykawek w różnych rozmiarach, które wypełnione są specjalnym płynem, miejsce zabiegu znieczula się specjalnym kremem. Następnie nakłuwa się skórę i wprowadza środek, zgodnie z jego przeznaczeniem. W niektórych przypadkach wykonuje się dodatkowo masaż, który pozwala dobrze rozprowadzić preparat. Na drugi dzień po całym zabiegu, a czasem dwa dni później, nie ma już żadnego śladu po igłach. Mogą pozostać małe siniaki lub krwiaki, skóra może być odrobinę zaczerwieniona, ale to wszystko minie w ciągu kilku dni.

Popularne i dostępne dla każdego

Brak poważniejszych skutków ubocznych sprawia, że zabiegi medycyny estetycznej zdobywają popularność. Tutaj nie trzeb skalpela ani długiej rekonwalescencji. Wstrzykiwanie substancji jest bezbolesne, a efekt ich działania widać praktycznie od razu. Wystarczy ampułka, igła i strzykawka, by rozwiązać problem, niezależnie od jego rozmiaru. Czasem potrzebne jest powtórzenie zabiegu lub działanie w cyklu, lecz później można już cieszyć się lepszym wyglądem. By utrzymać satysfakcjonujący rezultat działania preparatu, trzeba wykonywać zabiegi przypominające, z różną częstotliwością. Najczęściej między pół roku a rokiem od pierwszej wizyty.

Taka dostępność sprawia, że nie tylko celebryci decydują się na wypełnianie zmarszczek czy korektę ust. Teraz każdy może poczuć się pięknie w swoim ciele, a umożliwi to jedna mała ampułka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl