Sprawdzone produkty Szybka dostawa Atrakcyjne ceny Wsparcie merytoryczne

Trzy najpopularniejsze metody usuwania zmarszczek

0

Słońce, prowadzenie niezdrowego trybu życia, nieprawidłowe odżywianie się, wiek – przyczyn pogarszania się kondycji naszej skóry jest wiele. Na szczęście XXI wiek przyniósł nam nowe możliwości na płaszczyźnie medycyny estetycznej. Sprawdźmy, jakie są najbardziej popularne.

Ultradźwięki

Pierwsza z opisywanych metod usuwania zmarszczek wykorzystuje zjawisko sonoforezy. Wywołuje się je przy pomocy ultradźwięków. Skutkuje tym, że w głąb naszej skóry dostają się różnorodne substancje aktywne. Mają one za zadanie zadziałać „leczniczo” na zmarszczki. To jednak nie wszystkie korzyści płynące z wykorzystywania ultradźwięków. Produkują one bowiem ciepło, dzięki któremu nasz metabolizm zaczyna lepiej pracować. Przejawia się to między innymi w poprawie przepływu krwi i limf, uszczelnieniu naczyń krwionośnych oraz w regeneracji komórek. Efekt? Poza usunięciem zmarszczek, skóra staje się ujędrniona, a my wyglądamy i czujemy się o parę lat młodsze. Co ciekawe, metoda ta niekoniecznie musi być stosowana w celu pozbycia się niechcianych bruzd. Ultradźwięki poradzą sobie równie dobrze z trądzikiem, suchością skóry i tym podobnymi zaburzeniami.

Laser

Tak jak w wyżej opisanym sposobie usuwania zmarszczek główną rolę odgrywają ultradźwięki, tak tutaj wszystko opiera się na kolagenie. Jego działanie prowadzi do powstawania nowych komórek skóry, w wyniku czego twarz wyraźnie „młodnieje”. Istnieje parę metod stosowania laserów, niektóre z nich wymagają dłuższego okresu rekonwalescencji, ponieważ ranią skórę. Jeżeli nie chcemy decydować się na tego typu zabieg, możemy pokusić się o mniej inwazyjne „laserowe odmłodzenie”. Wymaga ono jednakże kilkukrotnego powtórzenia.

Kwas hialuronowy

W tym przypadku pierwsze skrzypce odgrywa kwas hialuronowy, który wiąże cząsteczki wody w skórze. W ten sposób staje się ona gładsza, a przede wszystkim bardziej nawilżona. Jest to najpopularniejsza metoda usuwania zmarszczek. Dzieje się tak dlatego, że jest nie tylko skuteczna, ale również całkowicie bezpieczna dla naszej skóry twarzy. 

Podsumowanie

Jeżeli chcemy pozbyć się niechcianych zmarszczek, do wyboru mamy parę metod. Wykorzystują one takie zjawiska i substancje jak ultradźwięki, sonofereza oraz kwas hialuronowy. Decydując się na którąkolwiek z nich pamiętajmy, aby iść jedynie do sprawdzonych, profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Zdecydowanie się na tańszy ich odpowiednik może okazać się opłakane w skutkach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl